Для забезпечення біологічного існування організму людини необхідні три складові: вода, повітря та їжа (продукти харчування). Відомо, що без питної води людина може обійтись 3 –7 днів, без їжі – 30 днів і більше, а ось без повітря живий організм витримає лише 3– 5 хвилин (далі йдуть незворотні руйнівні процеси).

Чому так важливе для організму повітря? Повітряний простір навколо нас – це не тільки газова суміш. Це, перш за все, – енергоінформаційний простір (ефір) – розум Природи. К.Е.Ціолковський називав його Єдиним Інформаційним Полем Галактики. На Сході – це Прана.

В образному порівнянні – перекриття доступу повітря в організм подібне ситуації, коли Ви розмовляєте по телефону і раптом пошкоджується кабель – телефон "замовкає".

А що таке правильне дихання? Щоб дати відповідь на це запитання, потрібно пояснити, яку ж роль виконують в організмі кисень та вуглекислий газ (вуглекислота).

  • За процеси окислення та засвоєння органічних речовин в організмі відповідає кисень.
  • Регулює всі обмінні процеси речовин в організмі (метаболізм) вуглекислий газ.

Якщо примусити здорову людину глибоко і часто дихати протягом 1 хвилини, – в неї запаморочиться голова або вона знепритомніє. В чому причина? Адже нас з дитинства привчали на уроках фізкультури, в піонерських таборах, під час фіззарядки: "Піднімаємо руки вгору та глибоко вдихаємо!" Виявляється – "що занадто, те не здорово", – як кажуть поляки.

Сьогодні науковцями, практиками (а в давнину йогами) доведено, що підвищення так званого парціального (часткового) тиску кисню в артеріальній крові призводить до зменшення вуглекислоти (СО2), і чим її менше, тим сильніший спазм судин, тим менше кисню та продуктів харчування зможуть пробитись до тканин та їх клітин. Іншими словами – наступає кисневий (і не тільки) голод клітин. Ось чому здорова людина при гіпервентиляції (глибокому та частому диханні) втрачає свідомість. Адже голодують в даному випадку і клітини мозку (пам’ятаєте – без повітря (кисню) людина витримує не більше 3-5 хвилин).

Що робити? Відмовитись від думки, що вуглекислий газ – є тільки відпрацьований продукт і повинен йти у відходи як шлаки, що виводяться з організму.

Це сьогодні головна помилка у формуванні культури дихання. Вуглекислота займає друге місце після кисню, як важливий регулятор та основа життя. Вона стимулює дихання, сприяє розширенню судин мозку, серця, мускулів та інших органів.

СО2 також бере участь у збереженні необхідної кислотності крові, впливає на інтенсивність газообмінних процесів та підвищує резервні можливості організму та імунної системи. Отже, наше завдання – забезпечити в організмі здорове природне співвідношення кисню та вуглекислого газу. Орієнтиром служить еталон – кількість кисню в легенях повинна бути такою, яка є на висоті від 1 до 3000 метрів над рівнем моря. Ось чому довгожителів більше всього в гірській місцевості.

В Школі Здоров’я "Золота рибка" з перших днів перебування, зранку, всі йдуть на пляж для проведення ритуалу "Вітання стихій". Але цей похід незвичайний, бо шлях пролягає через пішохідний місток через лиман. Можете собі уявити – ідеально чисте повітря, в якому поєднані енергетичні та лікувально-відновлювальні можливості моря та степу. Під неглибоким шаром води, на дні лиману (глибина 0.5 – 1.5м), знаходяться лікувальні грязі, які за своїми властивостями кращі за знамениті лакські грязі. І цей чудодійний настій лиману віддає в повітря майже всю "таблицю Менделєєва".