"Для здоров’я потрібні чотири умови: фізичні навантаження, обмеженість в харчуванні (їсти в режимі поганого апетиту), загартування, уміння відпочивати." – ось так говорив М.М.Амосов в останньому із своїх інтерв'ю. І далі: "Природа милосердна: вистачить 20-30 хвилин фізкультури щодня, але такої, щоб виснажитися, спітніти і щоб пульс удвічі почастішав. Якщо цей час подвоїти, то взагалі буде чудово".

Наші далекі предки, щоб здобути їжу, повинні були доганяти, шукати, хапати, боротись, а щоб самому не стати "їжею" – втікати, ховатись, лізти на дерево. Одним словом – рухатись, рухатись, рухатись!

А що сьогодні? Або їдемо, або стоїмо! Антифізіологічна гіподинамія – недостатність мускульної діяльності та гіпокінезія – загальне зниження рухової активності є нині загальною проблемою людства.

Детренованість – найважливіша причина патології клітини.

Як допомогти нашим клітинам? Треба на практиці відділити префікс "де" від слова тренованість. Але це залежить тільки і тільки від Вас. В Школі Здоров’я ми допомагаємо не тільки усвідомити важливість систематичного тренування організму, збільшення фізичних навантажень, але і проводимо практичні заняття, які носять системний характер.

Геніальним творінням минулого століття є система здоров’я Кацудзо Ніші , його Шість Золотих правил. Слухачі Школи Здоров’я, починаючи з 2-го дня перебування, кожного ранку практикують вправи К.Ніші.

Шість золотих правил здоров’я К.Ніші

 • тверда рівна постіль,
 • тверда подушка-валик,
 • вправа "Золота рибка",
 • вправа для капілярів,
 • "стулення ступнів та долоней",
 • вправа для спини та живота.

Знаменитий американський натуропат Поль Брегг надавав великого значення суглобам і хребту. Його вправи допомагають людям повернути до норми роботу хребта, а відтак відновити функції органів і систем, що постраждали через порушення в хребті. Але П.Брегг звертає увагу: "Проте це не означає, що покращити здоров'я можна тільки за допомогою цих вправ, необхідно дотримуватись ряду вимог, які включають в себе правильне харчування і повноцінний відпочинок... Лікує Природа, але за умови, що людина живе в гармонії з нею. І тоді людське тіло здатне самовідновитись."

Щоб так сталося, П.Брегг пропонує дотримуватись Десяти заповідей здоров'я:

Ви повинні:

 1. Знати, що ваше тіло – найвищий прояв життя;
 2. Уникати всілякої ненатуральної їжі та збуджуючих напоїв;
 3. Харчуватись тільки натуральною, природною, необробленою їжею;
 4. Присвятити себе любові та милосердю;
 5. Розумно співвідносити працю та відпочинок;
 6. Очистити свій організм свіжим повітрям та сонячними променями;
 7. Під час хвороби утримуватись від всілякої їжі;
 8. Навчитись керувати емоціями;
 9. Старатись пізнати закони природи, жити в гармонії з ними ;
 10. Допомагати іншим йти по шляху удосконалення.