Якщо хтось ще сьогодні думає, що здоров’я не потребує повсякденної турботи, то глибоко помиляється. Як уже йшлося, майже всі ми знаходимось у третьому, передхворобному (див. " Що таке здоров'я "), стані, або хвороба вже нас наздогнала.

І чим швидше ми це усвідомимо, як говорив М.Амосов, тим коротшим буде шлях повернення до здоров’я!

Потрібно не словами, а справами, щоденною роботою над собою зменшувати вплив хворобливості. Це не просто! По собі знаю. Завжди знаходяться якісь "поважні причини”, щоб сказати собі : ”Та вже з завтрашнього дня почну!” Але це не тільки лінь наша та неповага до себе диктують свої умови.

Попри всі складнощі, спокуси, негаразди, потрібно зробити цей перший крок і зранку, вставши о 5:00 почати переможну ходу до здоров’я. І у Вас обов’язково все буде гаразд. Бо Ви – Повірили в себе, Ви захотіли бути здоровим і зробили перший практичний крок!

1. Віра – першооснова зцілення.

Ми звикли, що віра лежить в основі релігії. Але фактично на ній тримаються і філософія, і мистецтво, і наука. Без віри в свій талант художник не створить своє творіння. ”Без віри, що природа підпорядкована законам, не може бути ніякої науки.” Ці слова Норберта Вінера я трансформував в таке заключення: "Без глибокої віри в зцілення не може бути одужання!" У Біблії читаємо слова апостола Якова: "Віра, коли немає справ, сама по собі мертва". Отже для нашого одужання (спасіння) необхідна справжня віра і життя за цією вірою (добрі вчинки).

2. Стан душі.

Бог створив нас, людей, за образом і подобою Своєю, дав нам розум, волю і безсмертну душу, для того, щоб, пізнаючи Бога й уподібнюючись Йому, ми ставали усе кращими і добрішими, більше удосконалювались. Тому існування людини на землі має глибокий сенс, велике призначення і високу мету.

І кожній людині, щоб виконати своє призначення на землі і здобути вічне спасіння, необхідно: по-перше, мати істинну віру, і, по-друге, жити за цією вірою, тобто любити Бога і людей і чинити добрі справи.

3. Роздільне харчування

Перед початком потрібно зважити на деякі обставини:

а) прибрати шкідливий вплив на Вас геопатогеної зони (якщо такий має місце) в спальні, на робочому місці та інших місцях, де доводиться довго перебувати. Виявити цю негативну енергію можна з допомогою маятника (це може бути намистинка, гаєчка, обручка чи щось подібне, підвішені на темній нитці, довжиною 15-30 см). При наявності ГПЗ – маятник буде крутитись проти годинникової стрілки, а при її відсутності – за годинниковою;

б) створити нормальний (сприятливий) клімат в найближчому оточенні (перш за все в сім’ї). Не звертати уваги на сарказм та колючість «розумних» доброзичливців та насмішників. Пам’ятайте, добре сміється той, хто сміється останнім!

в) ні на мить не забувайте про моральні (духовні) вимоги до себе;

г) треба бути готовим до тимчасових загострень, кризових явищ, погіршення самопочуття. Як Ви вже знаєте, за все треба розплачуватись, в т.ч. за знущання над власним здоров’ям.

Але коли добросовісно працювати над собою, цей «тернистий» відрізок шляху Ви пройдете швидко. Лякатись, кидати заняття і, тим більше, знову братись за ліки – безглуздо.

Прислухайтесь до себе. Адже Ви одужуєте! Тому що Ви знаєте: присутність кризових явищ - це закономірність, і значить – процес оздоровлення іде.

Кожна клітина нашого тіла енергетично сильніша багатьох клітин хвороботворних мікроорганізмів. В цілому ж система людського організму енергетично здатна вийти переможцем майже з усіх випробувань, але для цього потрібно прибрати фактори безкорисливих втрат біоенергії в середині нашого тіла.

Відомо, що 50% своєї біологічної енергії людина витрачає для забезпечення зору. 40% для травлення їжі та знезараження харчових токсинів, забезпечення чистої внутрішньої екології.

Як бачимо, нормалізація травлення – найнадійніший резерв життєзабезпечення. А роздільне харчування – це шлях до нормалізації травлення.

4. Поетапне очищення організму

Очистка товстого кишечнику

Товстий відділ кишечнику (ТВК) та шкіряний покрив людини – одні з головних органів, які видаляють із організму шлаки та інші відпрацьовані маси. Тому від чіткості їх роботи, від їх чистоти залежить стан всього організму.

Очистка печінки

Це найвідповідальніша очисна процедура. Перед її проведенням необхідно пройти ультразвукове обстеження (УЗО), щоб мати уявлення про стан головного фільтру організму.

В ШЗ "Золота рибка" слухачі-практиканти проходять УЗО перед очисткою печінки та діагностику по Фоллю на початку та в кінці курсу. Кожен має можливість порівняти свої параметри та результативність (ефективність) роботи над собою в Школі Здоров’я.

Увага! Приступати до очистки печінки допустимо лише при умові, коли очищено кишечник та здійснено перехід на роздільне харчування. Інакше можна нашкодити своєму здоров’ю.

Очистка суглобів та хребта

Доки людина молода та здорова, вона не відчуває роботи суглобів, хребта! Все працює як годинник. Але з часом наші суглоби втрачають свою стійкість, еластичність, гнучкість, наповнюються нашаруваннями різних солей, особливо неорганічним кальцієм. Причина цього – неправильне харчування та загальна зашлакованість організму.

Якщо своєчасно не звернути на це увагу, з часом ми будемо розплачуватись такими «радощами» як остеохондроз, поліартрити, подагричні утворення, люмбаго (грижа), артрози, артрити тощо. Біля 80% населення України страждає від захворювань органів опори і руху. Тому не чекайте, коли Вам хвороба подарує цю «радість», а будьте обачливими і наведіть порядок в своїх суглобах та хребті.

Очищення нирок

Зашлакованість організму, неправильні харчування та спосіб життя, вживання жорсткої води, яка містить велику кількість хімічних речовин, насичена карбонатом кальцію та іншими неорганічними мінералами – призводять до порушення нормальної (здорової) роботи нирок, сечовивідних шляхів та статевих органів.

Очищення сечостатевої системи

Очистка лімфи та крові

Озирнувшись на пройдений шлях оздоровлення організму через очистку органів та систем, Ви впритул підійшли до лімфи та крові.

Очищення судин

Уявіть собі картину – Ви відкриваєте на кухні водопровідний кран, потекла вода слабким струменем, а запах не дуже приємний. Ви вирішили встановити фільтри водоочистки на вводі в будинок. Неприємний запах пропав, але вихід води із крану не збільшився. Та й баканаліз води не зовсім втішний.

В чому причина, Ви здогадались?

В будинку (квартирі) треба замінити труби і все буде гаразд. Але в організмі "труби” не зміниш. Проте їх можна успішно почистити, зробити їх більш еластичними, одним словом – омолодити. Кажуть, справжній вік людини не в даті народження, а в стані її судин.

Очищення легенів

Багато людей в молодості страждають легеневими захворюваннями. Для очищення легенів від слизу, який поступово в них накопичується, скористайтесь рецептом, який є в книзі.

Увага! Слиз в легенях – це наслідок. Як прибрати причину його появи, Ви знаєте – чистий організм та роздільне харчування , плюс фізичні вправи та правильне дихання.

Очищення шкіри

Шкіра по праву вважається найбільшим органом людини. Її ще називають великими легенями. Якщо покрити людину лаком, вона почне задихатись, серцебиття сповільниться, температура тіла знизиться – наступить летальний кінець.

У шкірі людини багато функцій. Вона - захисна броня, міцний але гнучкий бар’єр між внутрішніми органами та зовнішнім середовищем.

Очищення гайморових пазух від слизу

Запалення слизової оболонки, а іноді і кісткових стінок верхньощелепної (гайморової) пазухи частіше за все виникає внаслідок перенесеного грипу або іншого простудного захворювання. Це призводить до утворення потоку слизу, який виходить через гайморові і лобні пазухи в носоглотку. Якщо не очистити пазухи від слизу, він поступово висушується (утворюється ксерогель) та шарами наростає, заповнюючи пазухи після кожної хвороби. Так запальні процеси стають хронічними (хронічний гайморит), а шари слизу - прекрасним місцем для розмноження патогенних мікроорганізмів. Це призводить до порушення діяльності головного мозку, погіршується зір, слух, постійно болить голова, відчувається передчасна виснаженість, кудись зникає пам’ять тощо. Офіційна медицина в таких випадках пропонує (наполегливо) оперативне втручання, посилаючись, що жартувати з такою хворобою небезпечно, адже поряд мозок!

Дійсно, жартувати і бути безпечному – це злочин проти власного здоров’я. Але чи варто зразу ж "йти під ножа”? Пам’ятаєте слова Авіцени: ”…доктор лікує словом, якщо він не знаходить потрібних слів, використовує ліки. Якщо не знаходить потрібні ліки, робить операцію. Але операція – лише перерва перед наступною операцією.”

То як бути? По-перше, не доводити себе до такого стану, а займатись собою. По-друге, якщо Ви пройшли всі очищувальні етапи, про що написано у попередніх розділах, Ви вірно харчуєтесь, але організм ще не настільки зміцнів в своєму захисті і простуда Вас намагається здолати, – невідкладно приступайте до процедури очистки носоглотки.

Піст і голодування – природні шляхи очищення душі і тіла

Піст та голодування – є найсильнішими та найрадикальнішими способами очистки організму від всякого непотребу. Комплексне застосування голодування (посту), роздільного харчування, фізичних вправ та дихання, вживання протієвої води – дає чудодійні результати оздоровлення не тільки тіла, а й душі.

Язик – дзеркало стану внутрішніх органів

Поверхню язика можна розділити на відповідні сектори, які пов’язані з тим чи іншим органом.

Слідкуючи повсякденно за станом свого язика Ви своєчасно діагностуєте стан свого здоров’я, а очищаючи його – стимулюєте роботу внутрішніх органів.

5. Вода – джерело життя

Після кисню, по важливості для організму, вода стоїть на другому місці. В середньому в тілі людини знаходиться біля 43 літрів води (або приблизно 70% від маси тіла). Щоденно із організму виводиться приблизно 3.5 л рідини під час дихання, з потом, з сечею та калом. Вода в крові людини складає 92% в загальній її складовій. А в складі шлункового, кишкового, панкреатичного соків та в слині вміст води досягає майже 98%.

Виходить, що стан нашого здоров’я на 70% залежить від того, яку ми воду вживаємо?! Тоді справді: ми є такі – яку воду п’ємо!

Тала (протієва) вода володіє життєтворними можливостями, які сприятливо впливають не тільки на обмін речовин. В організмі людини всі фізіологічні процеси проходять на основі водяних розчинів, а відтак ці розчини кристалоподібні. І якщо людина не вживає протієву воду, а вживає звичайну, то організм повинен затратити значну кількість енергії, щоб цю воду привести у відповідність (тобто кристалізувати – привести до структурної відповідності).

А всі домішки, які є в звичайній воді, осідають в організмі, зашлаковуючи суглоби, слизові оболонки внутрішніх органів, судин тощо.

Ось Вам остеохондроз, артроз, артрит, поліартрит, склероз, інсульт, різкі зміни кров’яного тиску і т. д. і т. і.

Чи варто продовжувати переконувати Вас в тому, що затрати максимум 10 хвилин в день для приготування та використання протієвої води принесуть Вам безцінну користь?! Ще є сумніви?

Якщо Ви пройшли курс очищення організму з роздільним харчуванням, вживаєте протієву воду, але хочете отримати максимально позитивну ефективність від процесу оздоровлення – зверніться до сокотерапії.

Використовують два режими вживання соків.

Перший – розвантажувальні дні – це вживання 1.5-2 літрів соку на добу. При такому режимі організм швидко очищається, зменшується його вага. Але захоплюватись такою процедурою більше 3-х днів без поради лікаря не варто. До речі, очищення лімфи за допомогою соків грейпфрута, апельсинів та лимона саме і є показовим прикладом першого режиму.

Другий режим – профілактичний, із щоденним вживанням свіжих соків в невеликій кількості. Він розтягнутий в часі (1-2 тижні), але надійний. Як правило, для виявлення ефекту потрібно не менше 2-5 днів.